Absolventi

Klára Klempířová

Módní poradkyně a stylistka Klára Klempířová má třicetiletou praxi v oboru.

V letech 1984 až 1988 studovala na SPŠT v Liberci, kde získala zásadní znalosti a dovednosti pro budoucí profesionální kariéru.

Již na škole se úspěšně účastnila soutěží mladých módních tvůrců. Po maturitě tak snadno navázala na činnost módní návrhářky a manekýnky a modelky.

V Praze si později založila svůj krejčovský salon KK.

Od roku 2005 působila jako módní redaktorka v magazínech Elle a Marianne.

S Ladislavem Špačkem spolupracovala na Velké knize etikety a pravidelně také přispívala do Lidových novin.

V roce 2007 založila Módní ordinaci, v níž „ošetřila“ již mnoho klientek a klientů, i díky tomu získala mnoho praktických zkušeností, které předává dál v Akademii stylu & módy.

Akademii stylu & módy založila v roce 2015. Je to platforma pro všechny, které zajímá styl a móda, pro širokou veřejnost i pro budoucí odborníky, kteří touží po dráze módního redaktora, návrháře, stylisty, kostýmního výtvarníka, vizážisty či blogera. Pod vedením zkušených lektorů tak mohou klienti nahlédnout do zákulisí atraktivního, ale uzavřeného světa módy a získat první rady a zkušenosti.

Cílem Akademie je pomoci klientům vybudovat jejich vlastní dokonalý osobní styl formou individuálních konzultací a odborných seminářů pod vedením expertů v oblasti módy, stylu a módního marketingu. Velmi žádané a zajímavé jsou rovněž unikátní přednášky o módních legendách 20. století v podání přední historičky módy Ing. Jany Máchalové.

“Najít svůj styl znamená najít sebe sama a ukázat světu svou skutečnou krásu a jedinečnou osobnost,” říká zakladatelka projektu Klára Klempířová. Kromě workshopů a přednášek zaměřených na módu jsou součástí programu Akademie i semináře zaměřené na osobní rozvoj.

Petra Balvínová

Módní návrhářka Petra Balvínová vytváří limitované kolekce pod značkou TIQE od roku 2006. Hlavním rysem značky je perfektní střih, kvalitní látky a sladitelnost předmětů v rámci různých kolekcí. Pro TIQE se v Itálii vyrábí speciální látky s originálními vzory. Petra Balvínová pracuje převážně s přírodními materiály jako je hedvábí, bavlna, vlna a kůže.

Ing. Jarmila Levko

Ing. Jarmila Levko, česká politička, od února 2022 poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2018 zastupitelka města Liberec, členka SLK. Od roku 2014 je též ředitelkou Divadla F. X. Šaldy.