1.7.2023 došlo ke sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a VOŠ a Střední průmyslové školy textilní, Liberec, Tyršova 1, příspěvkové organizace.

Informace o studiu na sloučené škole jsou na prumyslovkaliberec.cz.

Kam po škole

Technická univerzita v Liberci

Fakulta textilní

Na šesti katedrách nabízí Fakulta textilní studium v bakalářském a navazujícím magisterském programu Textil v mnoha studijních oborech: Textil a oděvní návrhářství, Textilní marketing, Textilní technologie, materiály a nanomateriály, Výroba oděvů a management obchodu s oděvy.

Akreditovaná je i výuka v anglickém jazyce.  Podrobné informace o oborech studia najdete na stránkách fakulty: www.ft.tul.cz Video spot TUL na kanálu youtube: www.youtube.com/watch Naši absolventi studují také učitelské obory na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické.

 

VŠUP - Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

Na nejprestižnější umělecké vysoké škole s tradicí od roku 1885 mohou zájemci o výtvarné obory studovat bakalářské a navazující magisterské programy na katedře užitého umění či katedře designu. Našim absolventům budou jistě nejblíže obory Design oděvu a obuvi, Módní tvorba a Textilní tvorba.

Stránky školy: www.vsup.cz

 

Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem  

Fakulta umění a designu

Fakulta umění a designu v Ústí nad Labem nabízí na své Katedře užitého umění studium tříletého ateliéru Oděvní a textilní design. Ateliér je zaměřen na design oděvu a oděvních doplňků, věnuje pozornost textiliím volným i užitým.

 

Univerzita Hradec Králové     

Pedagogická fakulta

Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové otevírá vedle učitelských oborů také jednooborové bakalářské studium programu Textilní tvorbakteré se zaměřuje na bytové a oděvní textilie.

 

Západočeská univerzita v Plzni

Fakulta umění a designu Ladislava Sutnara

Fakulta designu a umění na Západočeské univerzitě otevírá mnoho uměleckých ateliérů. V bakalářské studijním programu jsou našemu zaměření blízké design oděvu nebo design obuvi a módních doplňků.

 

Technická univerzita Drážďany

Ústav textilních strojů a pokročilých technologií

Technická univerzita v Drážďanech patří mezi deset největších univerzit v Německu a se svými 36 tisíci studenty k největším technickým univerzitám vůbec. Na Ústavu textilních strojů a pokročilých materiálových technologií nabízí mimo jiné i studium Textilního inženýrství.