1.7.2023 došlo ke sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a VOŠ a Střední průmyslové školy textilní, Liberec, Tyršova 1, příspěvkové organizace.

Informace o studiu na sloučené škole jsou na prumyslovkaliberec.cz.

Spolupracující firmy

Aries

Společnost ARIES operuje na evropských trzích již přes 25 let. Historie společnosti začala roku 1991, kdy se její zakladatelé vrhli do smělého podnikatelského plánu vybudovat na zelené louce výrobnu punčochového zboží, a to v podkrkonošské obci Studenec.

Fibertex Nonwovens, a.s.

FIBERTEX je předním globálním partnerem v oblasti technických a inovativních funkčních materiálů a řešení netkaných textilií. Svým zákazníkům ve více než 70 zemích světa nabízíme více než jen velmi kvalitní funkční materiály. Jsme také jejich silnými partnery, a díky tomu mají přístup k podrobným znalostem našeho oboru a tomu nejlepšímu technologickému zázemí.

Glanzstoff - Bohemia s.r.o.

Společnost GLANZSTOFF je významným výrobcem technických přízí, jednonásobných nití a technických tkanin pro gumárenský a kompozitní průmysl, vedoucí k výrobě a zpracování vysokopevnostních viskózových nití pro technické aplikace.

Juta a.s.

JUTA a.s. - výrobce širokého sortimentu produktů pro stavebnictví a zemědělství, obalových materiálů a materiálů pro technické účely

Nová Mosilana a.s.

NOVÁ MOSILANA je největším výrobním závodem italského koncernu MARZOTTO GROUP a jedním z největších výrobců vlněných tkanin v Evropě. Tradice textilní výroby v Brně tak nejen pokračuje, ale získala na světovém významu. Vlněné tkaniny nejvyšší světové kvality z NOVÉ MOSILANY mají výborný zvuk ve světě módy a odebírají je špičky módního odvětví, jako jsou VERSACE, ARMANI nebo HUGO BOSS.

Retex a.s.

Společnost RETEX a.s. - významný výrobce netkaných textilií té nejvyšší kvality, a to zejména pro automobilový průmysl a stavebnictví. Výrobky jsou dodává zákazníkům z České republiky a dalších zemí Evropy i světa. Hlavními prioritami jsou etika, korektnost a tradiční hodnoty. Společně s důrazem na nejvyšší možné kvalitativní a užitné parametry netkaných textilií je považováno za důležité také zásady udržitelného rozvoje, ohleduplnost k životnímu prostředí a společenskou odpovědnost. Produkty jsou vyráběné nejen z primárních surovin, ale z velké části také z recyklovaných materiálů. Recyklace odpadu je nedílnou součástí výrobního procesu. Je prováděná na vlastní recyklační lince v jednom z provozů. Opakovaně a úspěšně firma prochází zákaznickými audity odběratelů. Cílem je vytváření vysokých hodnot pro zákazníky, zaměstnance i akcionáře.

Schoeller Křešice s.r.o.

SCHOELLER Křešice s.r.o. je významným výrobcem vlněné a směsové průmyslové příze. Historie tohoto výrobního závodu, jako zaměstnavatele na českém trhu, se datuje již od roku 1907. Od roku 1995 spadá naše společnost pod rakouskou skupinu "Schoeller Spinning Group", která patří mezi největší mezinárodní dodavatele česané příze. Na trhu je tato skupina známá především díky svému širokému portfoliu výrobků a úzkou spoluprací se zákazníky, pro které se snaží vyvíjet nebo přizpůsobovat své výrobky dle jejich specifických potřeb. Podstatnou část výrobního portfolia tak tvoří příze, která jsou díky svým funkčním vlastnostem využívány v konečné fázi na výrobu pracovních oděvů, potahů do aut, letadel či vlaků, na outdoorové oblečení, apod.

Silon s.r.o.

Společnost SILON zahájila činnost v roce 1950 výrobou nekonečného polyamidového vlákna. Základem našeho úspěchu jsou trvalé inovace a orientace na zákazníka, díky čemuž značka SILON symbolizuje kvalitu, bezpečnost a spolehlivost. Důležité milníky představovalo rozšíření výrobního programu o plastové směsi (kompoundy), využití vláken pro technické aplikace a zavedení jednostupňové výroby vlákna využívající jako vstupního materiálu drť z PET lahví. SILON dnes vyvíjí, vyrábí a nabízí plastové směsi na bázi polyolefinů a polyesterová vlákna. Naše výrobky se používají ve stavebnictví, automobilovém průmyslu, hygienickém sektoru, ve zdravotnictví a v řadě dalších průmyslových odvětví. Prostřednictvím dceřiné společnosti nabízí SILON v Plané nad Lužnicí rovněž služby spojené s obsluhou průmyslového areálu.

Stap a.s.

V současné době patří společnost se svými 245 zaměstnanci mezi největší evropské výrobce elastických, neelastických stuhařských výrobků a zdrhovadel. Vyrábí na nejmodernějších stavech firmy Jakob Müller ve 2 závodech, a to ve Vilémově, kde je současně sídlo společnosti, a ve Velkém Šenově. Celková kapacita výroby je přes 200 mil. metrů za rok.

Svitap s.r.o.

SVITAP, český výrobce technického textilu - ryze česká společnost s tradicí sahající do roku 1866 a v současné době patří k nejvýznamnějším výrobcům technického textilu. Stěžejní činností je výroba a prodej technické konfekce. Nezpracovává konfekci lehkou, tedy oděvní, ale soustřeďuje se na šití a svařování technických produktů. Ke své výrobě používá nejmodernější výrobní technologie a zpracovává technické textilie, jakými jsou tkaniny a nánosované tkaniny. Díky tomuto způsobu zpracování lze  zákazníkovi nabídnout široké portfolio výrobků.

Tylex Letovice

TYLEX Letovice, akciová společnost, je tradiční český textilní výrobce. Počátky firmy sahají až do roku 1832, kdy byla na strojích tajně dovezených z Anglie zahájena výroba bobinetových tylů. Výrobní sortiment v průběhu let prodělal řadu změn, k tylům přibyla výroba bavlněných záclon a krajek. Tkací stroje byly postupně nahrazovány výkonnějšími stroji pletacími, nejdříve mechanickými, později již elektronicky řízenými; materiály zaznamenaly postupný přesun od bavlny k polyesteru a polyamidu. Výrobní sortiment v současnosti zahrnuje následující položky: textilní aplikace do interiéru, záclony pletené, ubrusy a závěsy, pletené pevné a elastické krajky a krajkoviny, hladké elastické úplety, technické textilie, technické síťoviny a 3D distanční úplety, zušlechťování textilií

Vlnap a.s.

Akciová společnost VLNAP leží v Nejdku, nedaleko města Karlovy Vary. Je certifikována podle ČSN EN ISO ISO 9001:2016 a držitel certifikátu ÖKO-TEX. Vyrábí širokou škálu česané příze pro středoevropský trh. Nejoblíbenější surovinou je vlna a výroba začíná právě u vlněných česanců ať už režných nebo barvených, ve 100% vlně nebo ve směsi s mnoha druhy materiálů dlouhého staplu, které jsou speciálně navrženy podle požadavků našich zákazníků. Počátky VLNAP a.s. se datují do roku 1873. Současným hlavním akcionářem společnosti je HATTORFER KAMMGARNSPINNEREIEN GmbH, Niederschmalkalden, Německo.