Studenti 01A diskutovali s pamětníkem

Naše škola je dlouhodobě zapojena do projektu Příběhy bezpráví. V tomto vzdělávacím programu žáci objevují příběhy z nedávné minulosti, které by neměly být zapomenuty. V předvečer výročí sametové revoluce diskutoval se studenty 1. ročníku PhDr. Lubor Lacina, historik Severočeského muzea v Liberci. Téma letošního ročníku bylo NORMALIZOVANÁ KAŽDODENOST. A tak pan Lacina vzpomínal na těžké shánění nahrávek oblíbených rockových kapel, na které zboží se stálo v dlouhých frontách, jak se muselo chodit do průvodů na 1. máje, jak byla jediná telefonní linka v panelovém domě….. a své vzpomínky ilustroval na dobových fotografiích. Zapojili se i studenti se svými dotazy, např. zdali je pravda, že komunisti chtěli zrušit Ježíška a nahradit ho Dědou Mrázem. Beseda přispěla k tomu, že si mladé lidi uvědomí význam svobody a demokracie pro život člověka.