6. ročník soutěže Oděv a textil, Liberec (2019)

O projektu Oděv a textil, Liberec 2019

6. ročníku soutěže pro základní a střední školy v textilní a oděvní tvorbě, jejímž vyvrcholením bude soutěž konaná dne 17. září 2019 v prostorách TUL, v budově G, se zúčastní žáci základních škol v již tradiční kategorii „Tvoříme nejen z textilu“ a zmíněné „Módní kresbě“ a žáci středních škol v připravovaných kategoriích. Členky spolku jsou v jednání s módní stylistkou Klárou Klempířovou, majitelkou Akademie stylu a módy, která zaštítí jednu kategorii pro střední školy. Druhá kategorie pojmenována „Móda sametové revoluce“ evokuje výročí třiceti let od uplynutí sametové revoluce. Další dvě kategorie budou vyhlášeny na základě výsledků hlasovací soutěže, která probíhá na webových stránkách Spolku – soutěže v měsíci lednu. Soutěžní kolekce v jednotlivých kategoriích bude hodnotit min. pětičlenná porota sestavená zejména z odborníků z oblasti textilnictví a oděvnictví.

Vyvrcholením dne bude ocenění nejlepších kolekcí v kategorii pro základní školy a v kategoriích pro střední školy. Soutěžící budou oceněny diplomy a věcnými cenami, které věnující sponzoři soutěže. Oceněné kolekce budou následně zveřejněny na webových stránkách Spolku. Záměrem projektu je i zveřejnění informace o proběhlé akci v tisku.

V Liberci 12. 1. 2019

Členky spolku: