3. ročník soutěže ODĚV A TEXTIL, LIBEREC (2016)

Dne 15. 9. 2016 Střední průmyslová škola textilní, Liberec, Tyršova 1, p.o. ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci  pořádá 3. ročník soutěže v textilní a oděvní tvorbě ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2016 s podtitulem Bez textilu by nebylo oděvu. Soutěž je určena pro žáky základních škol a žáky středních škol celé republiky i ze zahraničí.

Cílem soutěže je propojení technického a uměleckého směru v oblasti textilu a oděvů a seznámení žáků základních a středních škol s činností textilních firem – technické vzdělávání.

Hlavním programem dne bude prezentace tvorby žáků dle daných kategorií. Pro základní školy byla vyhlášena kategorie Tvoříme z textilu, pro střední školy jsou připraveny 4 kategorie – Kouzlo technické textilie (ve spolupráci s firmou Juta a.s. Dvůr Králové nad Labem), Příroda nás obléká a V zrcadle doby a Horečka sobotní noci.

V rámci dne pořadatel akce SPŠ textilní zajistí pro žáky a pedagogický doprovod textilní workshopy – textilní techniky v praxi. Ve spolupráci se Střední školou řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou, Smetanova 66, p.o., bude připravena ukázka výroby jablonecké bižuterie. Závěrem akce bude ocenění nejlepších kolekcí.

Po dohodě s Fakultou textilní TUL bude v rámci programu uskutečněna pro žáky a jejich pedagogický doprovod prohlídka Textilní fakulty.

V prvním ročníku (2014) se soutěže zúčastnilo cca. 150 žáků základních a středních škol, ve druhém ročníku (2015) to bylo okolo 300 žáků základních a středních škol. Předpokládaný počet oslovených žáků na textilní a oděvní téma ve 3. ročníku (2016) se předpokládá 300 žáků základních a středních škol.

První a druhý ročník byl mezinárodní. I pro letošní rok se předpokládá účast zahraničních studentů.

Organizátorky akce:   Ing. Alena Benešová, Ing. Jana Kočí – pedagogové SPŠ textilní, Liberec, Tyršova 1, p.o. (benesova@spstliberec.cz koci@spstliberec.cz )